Húsvét ünnepi körlevél – felhívás otthoni úrvacsoravételre

Kedves Testvéreim,
a Nagyhét alkalmával Húsvétra készülő és úrvacsoravételre ráhangoló gondolatokat a honlapunkon megosztom.
http://missziohaz.hu/ honlapunkon az összes videó elérhető lesz
Úrvacsoravételre – követve egyházunk javaslatát – hívunk minden unitáriust az alábbiak szerint.
 
A templomban megterítjük az Úrnak asztalát.
Kérjük híveinket, hogy hasonlóan tegyenek otthonaikban is: azaz terítsenek meg egy asztalt, helyezzenek rá tányért és poharakat, vágjanak fel kenyérkockákat, melyeket helyezzenek el a tányérra. Majd töltsék meg a poharakat borral, annyit, ahányan úrvacsorát fognak venni.
Majd akár élő közvetítés során, akár felvételt visszanézve, ám lehetőség szerint a rendes, megszokott időben, de. 10 órától kövessék a Facebook vagy Youtubra feltöltött Istentiszteletet és Úrvacsoraosztást.
Állják körbe az asztalt, hallgassák meg a lelkész úrvacsorára való felkészítő beszédét, ezt követően a tányérról vegyék magukhoz a kenyérkockát, akár egymásnak is oda lehet adni, és hasonlóan cselekedjenek a borral telt pohárral is.
Együtt lehet imádkozni a lelkésszel.
Tisztelettel kérjük, hogy jelen körülmények között az Úrvacsoravétel családi, otthoni lehetőségét is fogadjuk el és tekintsük olyannak, mint amely a híveket, unitárius gyülekezetünk tagjait lélekben összeköti, egyesíti és erősíti.
Áldott Nagyhetet és lelkiekben gazdag Húsvéti ünnepet kívánok.
Kövessenek az egyházközségünk honlapján ahol a videók visszanézhetők:   http://missziohaz.hu/
Léta Sándor
lelkész

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.